Які хокейні ліги бувають?

В світі існує дуже багато хокейних організацій різного рівня, які організовують різні чемпіонати та турніри у своїх країнах, та визначають кращих. Світовий рейтинг національних збірних команд з хокею складає міжнародна федерація хокею на льоду. Цей рейтинг запустили в 2003 році, і до цього часу він користується популярністю.

Місця у рейтингу визначають на основі того, які результати отримали команди за час виступів на останніх чотирьох Чемпіонатах світу, а також зимньої Олімпіади. В цьому матеріалі ми розглянемо хокейні ліги світу, розкриємо їх історію та особливості.

favbet

Дивитися Огляд букмекерської контори Фавбет

Команди світу, які займають кращі місця у хокейних лігах

Хокей – дуже видовищний та динамічний вид спорту, популярний у всьому світі. Більше за все, ця спортивна дисципліна мала розвиток в Канаді, європейських країнах, та деяких регіонах Сполучених штатів Америки.

Практично кожна людина, яка хоч трохи захоплюється спортом, чула абревіатуру НХЛ, що розшифровується як Національна хокейна ліга. НХЛ являється найрозвинутішою та найвищою професійною хокейною лігою в Канаді та Сполучених штатах. Той, хто перемагає в національній хокейній лізі, одержує найпрестижнішу винагороду в світі – Кубок Стенлі.

Як відмічалося раніше, хокей розвинений не тільки в Канаді та США, але і в багатьох європейських країнах, які покоряють різні хокейні ліги.

Пропонуємо розглянути кращі команди та хокейні ліги світу, завдяки яким цю гру полюбили мільйони шанувальників зі всієї планети.

Різновиди хокейних ліг світу

В хокеї існує дуже багато ліг, які відрізняються своїм статусом та масштабом. Щоб розуміти рівень команд, варто знати: які хокейні ліги бувають, в яких лігах приймали участь команди, та де здобували тріумф. Для цього слід ознайомитись зі структурою світових хокейних ліг.

Світові хокейні ліги поділяються на збірні, та кубкові. Світові збірні ліги включають такі змагання, та за масштабом розташовуються у наступному порядку:

  • Олімпіада;
  • Чемпіонат світу;
  • Кубок Світу;
  • Універсіада;
  • CHL Canada \ Russia Series;
  • Кубок Глінки-Кретцьки.

Зі світових кубків, слід виділити:

  • Кубок Шпенглера, в якому також можуть приймати участь збірні команди;
  • Кубок світу серед молодіжних клубних команд. Участь в такому кубку приймають виключно ігрові клуби.

Канадська збірна та її участь у хокейних лігах

Легендарна родоначальниця хокею знаходиться на першому місці в рейтингу кращих хокейних ліг світу. Збірна команда Канади до 1954 року відкрито домінувала на міжнародній арені, до того моменту, поки на неї не з’явилася команда Радянського Союзу. Тим не менш, і після цього моменту вона залишилася однією з найсильніших, а після розпаду Союзу, Канада знову зайняла домінуючу позицію.

Саме за Канаду грали такі легендарні хокеїсти, як Маріо Лем’є та Уейн Гретцькі. Уейн став кращим гравцем Національної Хокейної Ліги за всю історію.

Збірна Канади складається з сильніших хокеїстів світу, що вона успішно довела в останніх зустрічах з російською збірною на Олімпіаді у 2010 році, та чемпіонату світу у 2015, завершивши протистояння з розгромним рахунком.

Російська збірна

На другому місті розташувалася російська хокейна ліга та її збірна команда. Спадкоємиця Радянського Союзу на сьогоднішній день демонструє висококласний хокей. Здавалося б, щорічно там виступають кращі хокеїсти планети, здатні демонструвати захоплюючий хокей, та і перемоги на чемпіонатах світу бувають регулярно, але не менше регулярно цей механізм дає збої.

При цьому, російська команда програє не тільки іменитим суперникам, а бувають також і прикрі поразки – наприклад, на чемпіонаті 2014 року збірна поступилася французькій команді.

Не дивлячись на це, російська хокейна ліга вважається однією із самих сильних у всьому світі. Проте Росія, не дивлячись на досить сильну хокейну лігу, не може похизуватися наявністю олімпійських медалей найвищої проби.

Збірна Швеції, та її позиція у хокейних лігах світу

На третьому місці – шведська хокейна ліга. Шведський хокей ще давно займав провідні позиції у всьому світі. Збірна Швеції – одна з самих стабільних збірних, яка постійно отримує нагороди на змаганнях найвищого рівня.

Варто звернути уваго, що при постійно високому результаті, команда займала призові місця відносно рідко. Шведська збірна двічі ставала чемпіоном Олімпійських ігор.

Символіка у вигляді трьох корон дуже гарно знайома всім любителям хокею, які мають характерний стиль гри.

Фінляндія. В яких хокейних лігах бувала, та чого досягла

Дана хокейна ліга та її збірна команда розташувалася на четвертому місці рейтингу. В той час, як перших три представника списку виступають серед сильніших команд достатньо давно, Фіни довгий час були аутсайдерами. В другій половині двадцятого століття їм вдалося з великим зусиллям пробитися в «середняки», але до медалей було ще зовсім далеко.

На сьогоднішній день, їх команда є двократним чемпіоном світу. Перші нагороди на Олімпійських іграх їм вдалося завоювати лише у 1988 році, у дуже важкій боротьбі вони випередили майже всіх суперників.

З 90-х років, фінський хокей почав різко підійматися угорку, та фінська хокейна ліга доволі швидко потрапила в першу десятку рейтингу світових ліг. За це їм варто подякувати і радянським гравцям, які після розвалу Союзу масово відправилися тренувати фінських гравців. Наразі, фіни грають дуже гарно, конкуруючи з провідними хокейними лігами світу.

США. В яких хокейних лігах було прийнято участь та місце у світовому рейтингу

В Світовому рейтингу, збірна Сполучених штатів по хокею, має 2980 очок. Перша гра, в якій приймала участь ця збірна, відбулася у 1920 році. На олімпійських іграх, збірна дворазово отримувала «золото»: у 1960 та 1980 роках; вісім разів «срібло».

На чемпіонатах світу, Сполучені штати двічі отримували золоті винагороди, чотири рази срібні, та шість раз бронзові.

Чехія та її тріумфи у світових лігах

У світовому рейтингу, збірна Чехії з хокею має 2900 очок. Перша гра, в якій вона приймала участь, була в 1993 році. Чехії вдалося шість разів отримати золоті нагороди на чемпіонатах світу. На Олімпійських іграх, збірна отримала «золота» у 1998 році.

Дивитись повний огляд букмекерські контори України і їх бонуси, ви можете у нас на сайті.