BetBoard

Mи даємо інформацію про Кращі букмекерські контори в України

11-разовий чемпіон, власники Континентального Кубка і амбітний дебютант: Все про можливих суперників «Донбасу» в Лізі Чемпіонів

Розповідаємо про те, з ким можуть зустрітися донеччани в груповому етапі найпрестижнішого турніру
Вже 19-го травня донецький «Донбас» дізнається своїх суперників по груповому етапу Ліги чемпіонів. Відзначимо, що сама жеребкування стартує о 19:00 за київським часом, а пряма трансляція буде доступна в ефірі телеканалу XSPORT.

Потенційні суперники чемпіона України були відомі давно: «Больцано», «Клагенфурт», «Ред Булл Зальцбург», «Рунгстед», «Фріск Аскер», «Руан Драгонз», «Ястшембе».

Цю кошик під час жеребкування розіб’ють на дві групи, які не гратимуть в ХЛЧ під час олімпійської кваліфікації – 26-29 серпня. Груповий турнір для команд з 5-го кошика стартує 2-го вересня.
У цьому матеріалі ми познайомимося ближче з можливими суперниками донецького «Донбасу» в престижному європейському турнірі і дізнаємося, з ким можуть поборотися донеччани вже на початку вересня.

«Больцано». Італія – ​​віце-чемпіон сезону 2020/21

Клуб 7 раз в своїй історії ставав чемпіоном Італії і ще двічі вигравав золото
EBEL – елітного австрійського чемпіонату. Тричі «Больцано» вигравав срібні медалі, а також неодноразово брав участь в італійських і європейських кубках.

До речі, про розіграші єврокубків. «Больцано» 7 разів вигравав Кубок Італії і тричі грав в Континентальному Кубку, але не дійшов далі фінального раунду. У розіграші хокейної Ліги Чемпіонів італійський клуб грав двічі – в сезонах 2014/15 і 2018/19.

У сезоні 2014/15 італійці зіграли 6 матчів – 3 перемоги і 3 поразки, проте не потрапили в плей-офф. Найвдаліше для італійців вийшов сезон 2018/19, коли «Больцано» виграв чотири матчі з шести(два з яких в овертаймах) і дійшов до розіграшу 1/8 фіналу.

Якщо говорити про сезон 2020/21, то в ньому «Больцано» зіграв 48 матчів , вигравши 32 і програвши 16 зустрічей . При цьому італійці виграли регулярний чемпіонат, але поступилися у фіналі «Клагенфурту».

«Клагенфурт». Австрія – чемпіон сезону 2020/21

Саме цей австрійський клуб вирвав чемпіонство в EBEL у італійського «Больцано» в фіналі сезону 2020/21. Всього за свою історію «Клагенфурт» 8 разів вигравав чемпіонський титул і 8 разів ставав володарем срібних медалей.

«Клагенфурт» безліч разів брав участь в європейському Кубку, а також в розіграшах Континентального Кубка і Ліги Чемпіонів, проте жодного разу не зміг виграти жоден з цих турнірів. Тричі австрійці ставали бронзовими призерами Європейського Кубка і один раз завоювали срібло.

У трьох сезонах участі в Континентальному Кубку «Клагенфурт» не зміг пройти далі другого раунду. Якщо говорити про Лігу Чемпіонів, то за три сезони в престижному європейському турнірі австрійська команда жодного разу не змогла пробитися в плей-офф турніру.

У сезоні 2020/21 в австрійській EBEL «Клагенфурт» зайняв друге місце в регулярному чемпіонаті, вигравши 31 матч з 48 . А в фіналі чемпіонату «Клагенфурт» обіграв «Больцано» і став чемпіоном країни.

«Ред Булл Зальцбург». Австрія – 3 місце в регулярному чемпіонаті
Ще один представник австрійського чемпіонату може стати суперником «Донбасу» в Лізі Чемпіонів. За свою історію «Зальцбург» 8 разів вигравав золото і 6 разів ставав срібним призером австрійського першості.

Також «Зальцбург» є володарем Континентального Кубка і European Trophy. Всього австрійці провели 4 сезони в Континентальному Кубку – крім чемпіонства, двічі команда не проходила далі другого раунду і один раз поступилася у фіналі.

Що стосується Ліги Чемпіонів, то у всіх 5 сезонах , які «Зальцбург» грав в ХЛЧ, команда потрапляла в плей-офф – тричіавстрійці вилетіли на стадії 1/16 фіналу, один раз дійшли до 1/8 і в сезоні 2018/19 «Зальцбург» поступився в півфіналі змагань.

У сезоні 2020/21 «Зальцбург» зайняв третє місце в регулярному чемпіонаті австрійської EBEL, поступившись в результаті в півфінальній серії плей-офф.

«Рунгстед». Данія – чемпіон

Данія в турнірі представлена двома командами, але в п’яту корзину буде відправлений тільки чемпіон країни – «Рунгстед» . За свою історію «Рунгстед» лише двічі завойовував чемпіонський титул і ще два рази вигравав срібло датського чемпіонату.

У Континентальному Кубку і Лізі Чемпіонів «Рунгстед» провів по одному сезону . У розіграші Континентального Кубка в сезоні 2017/18 датський чемпіон поступився в першому ж раунді, а в хокейній Лізі Чемпіонів не зміг пробитися в плей-офф.

«Фріск Аскер». Норвегія – друге місце в регулярному чемпіонаті
На рахунку «Фріск Аскер» два чемпіонські титули в чемпіонаті Норвегії, а також 3 комплекти срібних медалей норвезького першості.

В Європейському Кубку «Фріск Аскер» двічі доходив до стадії 1/8 фіналу, також поступився у другому раунді Континентального Кубка в сезоні 1998/99, а в єдиному сезоні в Лізі Чемпіонів (2019/20) – не потрапив в плей-офф.

«Руан Драгонз». Франція – чемпіон сезону 2020/21

Французький клуб 11 разів у своїй історії ставав чемпіоном країни, при цьому 4 рази – поспіль. До того ж, «Руан» ще три рази вигравав срібні комплекти нагород і лише двічі за всю свою історію не потрапляв в плей-офф французького чемпіонату.

Клуб має дуже багату історію ігор в європейських турнірах і «Руан» по праву можна вважати найдосвідченішим можливим суперником «Донбасу» в Лізі Чемпіонів. За свою історію французи тричі вигравали French League Cup, провели 10 сезонів в Континентальному Кубку і двічі вигравали цей трофей, а також «Руан» двічібрав участь в розіграші Ліги Чемпіонів – в перший сезон не потрапив в плей-офф, а з другої спроби пробився в 1/8 фіналу змагань.

У сезоні 2020/21 у французькому чемпіона не проводився плей-офф і тому чемпіоном країни став «Руан», який виграв регулярний чемпіонат.

«Ястшембе». Польща – чемпіон сезону 2020/21

«Ястшембе» – так само як і «Донбас», є дебютантом Ліги Чемпіонів. Всього за свою історію польський клуб двічі ставав чемпіоном країни і тричі вигравав срібло чемпіонату.

У минулому сезоні команди виграла 28 поєдинків з 36, а в фіналі «Ястшембе» здолав вже знайому «Донбасу» «Краковію», завоювавши чемпіонський титул.

Історія європейських кубків у польського чемпіона поки досить скромна – «Ястшембе» дійшов до фіналу Кубка рідної країни. Однак, участі в Континентальному Кубку або Лізі Чемпіонів до цього сезону не приймав.