Ставки на кіберспорт

Ринок ставок на спорт росте в геометричній прогресії. І якщо ставки на футбол, теніс і баскетбол дуже популярні вже давно, то кіберспорт – це відносно нова галузь. Колись eSports був всього лише розвагою, а зараз це ціла індустрія. Десятки букмекерських контор по всьому світу приймають парі на кіберспортивні турніри і події.

Ринок ставок на спорт росте в геометричній прогресії. І якщо ставки на футбол, теніс і баскетбол дуже популярні вже давно, то кіберспорт - це відносно нова галузь.

ТОП 5 Букмекерів в Україні

Що таке ставки на кіберспорт (E-sport)? Найпопулярніші дисципліни

Кіберспортом називається змагальна дисципліна, в рамках якої проводяться матчі між командами або окремими гравцями. Доходи індустрії відеоігор в 2020 році перевищили 150 мільярдів доларів. Очевидно, що й в спортивних ставках цей напрямок є одним з найдинамічніших. Ходять чутки, що вже на Олімпіаді 2024 року буде розіграно перший в історії комплект медалей з кіберспорту. Існує кілька десятків видів кіберспорту, але більш загальна класифікація буде приблизно такою:

 • спортивні симулятори – ігри, що копіюють реальні види спорту (FIFA, NBA, NHL, UFC);
 • RTS (Real-time strategy) – стратегії без обов’язкової черговості ходів, наприклад, Warcraft;
 • FPS (First-person Shooter) – шутери від першої особи, наприклад, Counter-Strike;
 • MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) – стратегії з елементами рольових ігор, найвідоміший приклад – Dota2;
 • симулятори боїв – аркадні ігри для декількох гравців, наприклад, World of Tanks.

Різні види кіберспорту відрізняються кількістю гравців в командах, тривалістю матчів, правилами визначення переможця та іншими критеріями. Щоб розібратися, як правильно ставити ставки на кіберспорт, насамперед оберіть той різновид, в якому ви маєте найкращі знання. Додатковим плюсом буде наявність особистого досвіду гри в певні відеоігри.

Fortnite (Фортнайт)

Ця королівська битва тільки набирає популярність в якості окремої кіберспортивної дисципліни. Відповідно, мало які букмекерські контори в 2022 році приймають ставки на кіберспорт на Fortnite. Після проведення деяких великих турнірів по Фортнайт, топові букмекери почали пропонувати своїм гравцям укласти парі на менш популярні змагання та турніри. Однак повнота лінії ще залишає бажати кращого. У більшості контор зробити ставку на Fortnite можна лише на три результати:

 • на переможця матчу;
 • на загальний тотал вбивств;
 • на гравця, який займе перше місце.

З іншого боку, саме через невисоку популярність ставки кіберспорт на Фортнайт можуть бути прибутковими. Букмекери, як і гравці, не завжди здатні ретельно опрацювати майбутні матчі. В результаті в лінії регулярно з’являються недооцінені результати.

Dota2 (Доту)

Одна з найпопулярніших відеоігор. Дота 2 – це командна гра, розрахована на багато користувачів. Це одна з найпопулярніших дисциплін серед гравців в букмекерських конторах. У матчі з Dota2 беруть участь дві команди по п’ять гравців у кожній. Кожен з ігрових персонажів має свої унікальні навички: хтось здатний поодинці протистояти цілій армії суперників, інші герої виділяються в плані підтримки інших членів команди. Головне завдання кожної команди полягає в тому, щоб знищити фортецю ворога («Трон»), не допустивши при цьому фатальної атаки на свою головну базу. У цій грі не завжди перемагають найшвидші. Завдяки різноманітності персонажів, комбінацій стратегій і тактик, в Dota2 не завжди перемагає той, хто здається фаворитом на папері.

CS:GO

Напевно, в цей шутер хоча б трохи грали навіть люди, максимально далекі від відеоігор. З моменту релізу в 2012 році дана версія популярної відеогри Counter-Strike стала неймовірно популярна серед геймерів усього світу. КС:ГО регулярно встановлює рекорди по середній кількості гравців в онлайні і одночасної кількості гравців на серверах. За даними Steam Charts, в квітні 2021 року щодня в CS:GO заходило більше 850 тисяч гравців. Змагальна частина Counter-Strike не така складна: для перемоги в раунді потрібно вбити всіх суперників або виконати інше завдання. Відповідно, в розпису більшості букмекерських контор на CS: GO в середньому відкривається більше 20 ринків.

FIFA 20

Ставки на ФІФА 20 багато в чому схожі на звичайні футбольні прогнози. До того ж до стандартної розпису багато букмекерські контори готові запропонувати додаткові результати, включаючи тотали, фори і навіть ставки кіберспорт на статистику. Особливу популярність парі на FIFA 20 набирають в ті моменти, коли реальні футбольні матчі не проводяться. Досвідчені гравці стверджують, що на кіберспорт ставки на ФІФА 20 зводяться до пошуку певних закономірностей на основі статистичних показників і останніх результатів команд. На відміну від реального футболу, в комп’ютерному симуляторі частково працює теорія ймовірностей.

League of Legends

Ліга Легенд – це одна з найпопулярніших відеоігор в світі. Це кооперативна гра жанру MOBA, в якій змагаються дві команди з п’яти учасників. У лінії більшості букмекерських контор доступні наступні варіанти ставок на матчі по LoL:

 • Перша кров;
 • Тип першого дракона;
 • Вбивство Барона Нашора;
 • Тривалість матчу;
 • Кількість вбивств у гравця;
 • Число убитих міньйон.
 • Перший знищений інгібітор
 • Перша знищена вежа;
 • Кількість убитих драконів і ін.

Змагання з LoL проходять практично цілий рік. Кожна професійна команда, яка бере участь в турнірах, включає гравця верхньої лінії, лісника, гравця підтримки, стрілка і гравця середньої лінії.

Переваги ставок на кіберспорт

Як кіберспорт відрізняється від баскетболу чи регбі, так і ставки на кіберспорт України на результати інтернет-ігор відрізняються своїми особливостями.

 • Регулярність змагань. На відміну від традиційних видів спорту, кіберспортивні матчі проводяться практично цілий рік, а команди можуть грати до 15 матчів на тиждень.
 • Часті сенсації. У деяких кіберспортивних дисциплінах розподіл на фаворитів і аутсайдерів буває дуже і дуже умовним. Так, в серіях Best of 1 андердогам може дуже сильно пощастити.
 • Відкритість аналітичної інформації. При бажанні стежити за кіберспортивними подіями дуже нескладно, в мережі є маса україномовних та іншомовних ресурсів, присвячених ставкам на eSports.
 • Можливість помилок в лінії і лайві. Нескінченний потік матчів призводить до того, що букмекерові не так просто дається оцінка шансів. Якщо для футбольних і тенісних матчів діє перевірена роками модель зміни котирувань, то в кіберспортивної лінії набагато частіше зустрічаються недооцінені результати.
 • Доступність прямих відеотрансляцій. 90% матчів в букмекерських конторах супроводжуються онлайн-трансляціями, а в разі чого безкоштовний прямий ефір можна знайти просто в інтернеті.

Особливості ставок на кіберспорт в Україні

Як проводяться ігри для ставок на кіберспорт?

У кожних відеоігор є свої унікальні правила. Наприклад, для перемоги в Counter-Strike необхідно вбити всіх суперників, а гравці в стратегії повинні захопити базу ворога. Зазвичай в раундах до фіналу всі ігри проводяться в одному місці по локальній мережі. В рамках менш популярних змагань гравцям не потрібно обов’язково збиратися разом. Буквально, кожен спортсмен може зайти в гру навіть зі свого будинку.

Можливі результати і варіанти ставок на кіберспорт

У кожній кіберспортивній дисципліні є унікальні маркети, властиві тільки окремим відеограм. Разом з тим існує кілька варіантів ставок, які можна вважати загальними для всіх популярних ігор:

 • основний результат – перемога в карті, матчі якої окремої його частини;
 • фора – гандикап на користь аутсайдера для зрівняння шансів;
 • перша кров – хто з суперників першим спричинить вбивство;
 • тотал часу – тривалість цілої гри або окремого раунду;
 • прохід – вихід команди або спортсмена в наступний раунд турніру;
 • довгострокові ставки на кіберспорт України – на перемогу в турнірі, звання кращого гравця і ін.

Більшість букмекерських контор приймають ставки на кіберспорт на гроші онлайн в лайв-режимі. Ставити по ходу матчів буде простіше при перегляді прямих онлайн-трансляцій.

Правила аналізу матчів в ставках на кіберспорт

Для отримання регулярного і великого прибутку від ставок на кіберспорт потрібно ретельно готувати всі на кіберспорт ставки. На результат матчу впливають кілька факторів: історія особистих зустрічей, поточна форма, турнірна мотивація і положення, насиченість календаря, зміни в складах команд, особливості гри команд на конкретних картах і т.д. Вважається, що для оформлення вдалого прогнозу потрібно мати хоча б мінімальний досвід гри. Якщо ви не впевнені, як правильно ставити ставки на кіберспорт, перегляньте правила обраної букмекерської контори та зверніть увагу на відповідні розділи.

Стратегія ставок на кіберспорт на гроші – як правильно ставити ставки на кіберспорт

Для ставок на кіберспорт немає якихось особливих стратегій. Більшість гравців роблять ставки на кіберспорт на гроші, використовуючи такі стратегії: флет, фіксований прибуток, догін, Даламбер, Мартингейл, відсоток від банку і т.д. Завдяки різноманіттю інформаційних інтернет-ресурсів якісний аналіз майбутніх матчів можна зробити без великих витрат сил і часу.

Як зробити ставку на кіберспорт в Україні?

Щоб оформити ставку на кіберспортивний матч, зробіть наступне:

 1. Пройдіть реєстрацію на сайті обраної букмекерської контори;
 2. Поповніть рахунок, як мінімум, на суму мінімального депозиту;
 3. Виберіть в передматчевій або лайв-лінії потрібні події, додайте необхідні результати в купон ставки;
 4. Вкажіть тип парі (ординар, система, експрес) і введіть суму ставки на кіберспорт.

Розрахунок ставок на кіберспорт зазвичай не займає багато часу. Вже через 30-40 секунд після закінчення останнього матчу з купона на ігровий рахунок буде зарахована вся сума виграшу.

Прогнози і ставки :

Ставки на кіберспорт
Догори