Бонус 3000 ₴

Реєстрація

Коефіцієнт ставки на спорт

Коефіцієнт ставки на спорт – базове поняття, з яким доведеться познайомитись кожній людині, яка планує укладати парі на спортивні події. Коефіцієнтом прийнято називати певне числове значення, яке визначає, як сам букмекер оцінив шанси на прохід тієї чи іншої ставки.

Коефіцієнт ставки на спорт

По суті цифра показує, якою є ймовірність конкретного результату: перемоги команди або гравця, програшу, гри в нічию і не тільки. Саме від неї залежить, який прибуток зможе отримати користувач у випадку, якщо його ставка зіграє.

У нашій статті ми розповімо вам про те, якими бувають «кефи» у різних БК, як вони розраховуються та від чого залежать. З допомогою цих знань ви навчитеся самостійно читати лінію букмекера, робити ставки більш усвідомлено.

ТОП 5 Букмекерів в Україні


Коефіцієнт ставки на спорт – що таке?

Коефіцієнти у спортивних ставках демонструють, наскільки ймовірним є певний результат у грі чи змаганні, на думку букмекера. У передбачуваних змаганнях коефіцієнт більш сильну команду буде невисоким.

Відповідно, ставка, що зіграла, дозволить отримати лише невеликий виграш. Кефи на аутсайдерів зазвичай виявляються високими. Однак ризик, що ставка програє, також.

Клієнти в букмекерських конторах завжди дивляться показники з погляду можливого заробітку. Звичайно, важливо навчитися заздалегідь розуміти, яким буде можливий виграш у разі перемоги в парі.

Там, де БК використовують класичні (європейські) коефіцієнти, розраховувати ставку досить просто: досить помножити поставлену суму на числове значення кефа.

Простий приклад:

Проводиться футбольний матч між командами Бразилії та Чехії з коефіцієнтом 1.3 на першу (сильнішу) команду. Виграшна ставка розміром 200 грн у разі перемоги бразильців дозволить виграти 200 х 1.30 = 260 грн. З них 200 грн. – Це ваша ставка. Тобто “чистими” ви виграєте невелику суму – 60 грн.

Бразилія має надто велику перевагу перед збірною Чехії. Очевидно, на останню команду коефіцієнти будуть набагато вищими. І якщо якимось чином чехам вдасться переграти бразильців, люди, котрі поставили на цю збірну, заберуть серйозний виграш. Проте ризик програти та втратити свою початкову ставку також зростає.

Коефіцієнти букмекерів: основні види

Букмекерські контори у різних країнах використовують різні типи коефіцієнтів. Існує три їх основні види:

Європейський

Його також називають десятковим. Такі види кефів зустрічаються у більшості європейських та вітчизняних контор. Публікуються вони як десяткових дробів: 1.30, 1.57, 2.00 тощо. Розраховувати виграш за ними просто. Вище ми вже продемонстрували, як це робиться: сума ставки множиться на коефіцієнт, та якщо з отриманої суми віднімаються спочатку поставлені гроші.

Англійська

Цей варіант зустрічається у букмекерських конторах Великобританії. Запис його ведеться у вигляді найпростіших дробів. Наприклад, 23/5, 160/50, 12/50 тощо. Дроб демонструє, як співвідноситься розмір клієнтської ставки до розміру чистого прибутку. Знаменник нашого дробу – сума ставки користувача, чисельник – можливий прибуток.

приклад:

Гравець робить ставку у вигляді 2000 грн на результат, коефіцієнт якого становить 22/5. У цьому випадку, якщо він виграє заклад, зможе заробити:

2000/5 х 22 = 8800 грн – чистий прибуток (не враховуючи обсягу початкової ставки). Щоб перевести британський коефіцієнт у звичний десятковий, достатньо розділити дріб та додати одиницю до отриманої цифри.

Приклад: Ви маєте кеф 23/5. Розрахунок: 23/5 = 4,6; 4,6 +1 = 5,6. Отже, європейський коефіцієнт 5,6 дорівнює англійській 23/5.

Американський

Цей вид коефіцієнтів використовують букмекер США. Представлений у форматі +135, -300 і.т.д. Позитивні значення вказують на розмір потенційного прибутку, який можна отримати, зробивши ставку у сумі 100 американських доларів. Аналогічне правило працює під час використання іншої валюти. Наприклад, маючи рахунок у грн, користувач буде бачити в лінії значення “+600”, “-150” та ін. Позитивний кеф свідчить, що при ставці в 100 грн, людина отримує чистий прибуток +600 грн.

Негативний коефіцієнт в американському форматі показує, яку суму потрібно поставити, щоб отримати як прибуток 100 доларів США (або 100 одиниць в іншій валюті). Наприклад, за показника «-135» клієнту необхідно ставити 135 у.о. Якщо ставка зіграє, він отримає +100 у.о. на рахунок.

Американський кеф в європейський перекладається дуже легко: просто розділіть на 100 вказане в лінії числове значення і додайте одиницю: +680 – 680/100 = 6,8 – 6,8 +1 = 7,8. З негативними значеннями надходимо навпаки: 100 ділимо на мінусовий кеф і додаємо одиницю. Наприклад, “-135”: 100/135 = 0,74 – 0,74 +1 = 1,74.

Прогнози і ставки :

Як розраховуються коефіцієнти ставок на спорт?

Для розрахунку коефіцієнтів букмекерські контори мають послуги великих аналітичних центрів. Саме там фахівці прораховують ймовірність тієї чи іншої події. Виходячи з певних шансів на перемогу, проставляються значення у лінії. Саме правильність таких розрахунків дає змогу букмекерам заробляти. Розрахунки виробляються:

 • Аналітичними та математичними методами. Для цього вивчаються статистичні результати команди чи окремого гравця у минулому. Подібною методикою нерідко користуються професійні беттери.
 • Евристичним способом. Він більш зрозумілий простим гравцям та новачкам. Методика ґрунтується на даних професійних прогнозистів, спортсменів, аналітиків і не лише.

У коефіцієнт, встановлений букмекером, автоматично закладається і прибуток закладу – маржа. Саме тому важливо розуміти, що ймовірність того чи іншого результату є дещо вищою, ніж це відображають показники в лінії.

Розрахунок коефіцієнта проводиться у кілька кроків. Насамперед оцінюється реальна ймовірність результату – цим і займаються аналітичні центри. Невеликі БК купують дані у сторонніх агентствах, великі – користуються розрахунками, зробленими у аналітичних відділах.

Імовірність прораховується у коефіцієнтах. Після цього до них додається маржа закладу. Це дозволяє БК завжди залишатися із прибутком.

Простий приклад. Уявімо, що у футбольному матчі зустрічаються клуби «Реал» та «Севілья». Аналітики прорахували, що ймовірність перемоги “Реала” становить 68%, а “Севільї” лише 10%. Залишається 22% на те, що команди можуть зіграти внічию.

Європейський коефіцієнт виглядатиме в лінії таким чином:

 • П1 (перемога першої команди) – 100/68 = 1,47
 • Х (нічия) – 100/22 = 4,54;
 • П2 (перемога другої команди) – 100/10 = 10,00

БК має свою маржу, яка становить для футболу цього рівня 6%. Це означає, що ймовірність розраховуватиметься не зі 100%, а зі 106%. 6% контора розподілить між ймовірностями пропорційно до оцінених шансів. У результаті користувачі побачать у лінії інші цифри.

4,08% з маржі віддадуть на перемогу першої команди, 1,32% – на нічию та 0,6% на перемогу другої команди. І тоді коефіцієнти у лінії розподіляються по-іншому:

 • P1 – 100/68 + 4,08 = 100 / 72,08 = 1,39;
 • Х – 100/22+1,32 = 100/23,32 = 4,29;
 • П2 – 100/10 +0,6 = 100/10,06 = 9,44.

Як правильно читати лінію букмекерів

Користувач, який навчиться грамотно читати лінію обраної букмекерської контори, має непогані шанси на перемогу в ставках. Для читання професіонали користуються декількома методиками:

Техника «валуйных» ставок

Вище ми показали як букмекер розраховує власні коефіцієнти. Аналогічну роботу, використовуючи шкільні математичні знання, здатна провести будь-яка людина. Для цього достатньо знати яку маржу призначає конкретна контора, а також враховувати статистичні дані: поточну форму гравців у команді, результати попередніх зустрічей.

При цьому слід розуміти, що контора може не тільки зменшувати коефіцієнти – в деяких ситуаціях їх спеціально завищує букмекер. І лише власний аналіз гравця може показати, що БК неправильно оцінює ймовірність того чи іншого результату.

Наприклад, реальний коефіцієнт ймовірності перемоги конкретної команди становить 1,7, а контора встановила показник 1,9. Поставивши із цим кефом гравець зможе отримати прибуток. Подібні ставки називаються “валуйними”.

Відстеження коефіцієнтів

На зміну коефіцієнтів нерідко впливають користувачі. Професіонали часто роблять подібні речі спеціально. Велика кількість ставок на певний результат може призвести до “навантаження” показників. І тут контора змушена знизити кеф, який йде більше ставок і підвищити протилежний. У цьому випадку ставки, що виграли, «з іншого боку» принесуть чималий дохід. Подібна тактика ефективна у ставках, де шанси на перемогу тієї чи іншої команди приблизно однакові.

Порівняння показників

У різних БК встановлюються різні коефіцієнти. Досить часто місцеві букмекери дещо завищують можливість виграшу команди зі своєї країни. Це створює враження, ніби «своя» команда сильніша, ніж є насправді. Якщо подивитися розрахунок показників за аналогічним матчем у закордонній БК, можна оцінити реальний стан справ.

Для порівняння коефіцієнтів фахівці рекомендують користуватися незалежними майданчиками, які виводять дані у зведені таблиці та показують, де показники найвищі, а де – не вигідні беттеру. Маючи рахунки у кількох конторах, гравець отримує можливість розміщення ставок на ресурсах, які дадуть більший прибуток у разі перемоги ставки.

Як відрізняються коефіцієнти букмекерських контор?

Початковий розрахунок кефа – результат роботи досвідчених аналітиків, які у своїх розрахунках застосовують як математичні моделі, так і аналітичні розбори ситуацій на основі зовнішньої інформації про стан того чи іншого гравця. Існують навіть окремі компанії, що спеціалізуються на підготовці букмекерських ліній.

Аналітичні центри надають «чисті» котирування, на які згодом накладається маржа, відсоток за послуги букмекера (по суті чистий дохід букмекерської контори).

Чим вище маржа конкретної компанії, тим менші коефіцієнти така компанія запропонує власним клієнтам. У цьому реальна ймовірність результату конкретної події залежить від цього, яку маржу встановить керівництво БК.

Лінія може змінитися, якщо:

 • перед стартом події з’явилося повідомлення, яке реально вплинуло на можливість результату (наприклад, голкіпер отримав травму або гравець перед змаганням розлучився з дівчиною, або у команди-суперника у складі з’явився сильний форвард і т.д.);
 • кефи «провантажили» внаслідок великої кількості ставок.

В останньому випадку на можливість зміни результату зміна показників ніяк не вплине. Порівняння коефіцієнтів дає змогу відстежувати реальну ситуацію на ринку. Користуйтеся для цього спеціальними сервісами, які:

 • збирають список букмекерських контор та включають моніторинг їхніх ліній;
 • отримують інформацію про встановлені значення в лініях;
 • автоматично сортують показники кефів та видають користувачеві результат «від більшого до меншого» у порівняльній таблиці з урахуванням геолокації.

Клієнт у порівнянні кефів на конкретний матч може побачити, де його ставка принесе великий прибуток у разі перемоги. Може розмістити власні гроші там, де це вигідно. Порівняння показників також дозволяє знаходити “вилки”, грати за власною стратегією, збільшувати дохід.

Висновок

Змагатися із великими букмекерами непросто. Вони набагато більше інформації про ймовірності результатів різних подій, а числові показники коефіцієнтів закладається маржа, що дає БК перевагу перед гравцями.

Проте практика показує, що навіть у таких обставинах досвідчені беттери можуть вигравати та непогано заробляти на ставках. Щоб навчитися цьому, важливо розуміти, як формуються та встановлюються коефіцієнти.

Це допомагає нівелювати перевагу БК, а в деяких ситуаціях навіть отримувати перевагу над конторою.

Огляди кращих Букмекерів контори Онлайн :

Коефіцієнт ставки на спорт
Догори