«Росія – головна програла від рішення НХЛ їхати на ОІ-2022». Що пишуть в Америці

olimpiade 2022

Крім цього, за океаном вважають, що КХЛ політично впливає на збірну, куди потрапляють не найсильніші хокеїсти.

Поступка, на яку пішла Національна хокейна ліга своїм гравцям, дозволивши участь в Олімпійських іграх 2022 і 2026 років, стала одним з найбільш позитивних подій нинішнього літа. Спочатку НХЛ була скептично налаштована на те, щоб відпустити своїх хокеїстів в Пекін, а про Ігри в Мілані мова і зовсім не йшла. Але несподівано позиція заокеанських чиновників змінилася.

Фазель радий, але проблем багато

Керівник Міжнародної федерації хокею Рене Фазель був дуже натхнений, дізнавшись, що очікуване до підписання нову колективну угоду між НХЛ і профспілкою відкриє шлях хокеїстам на Олімпіаду. Крім невизначеності з пандемією, Фазель заявив, що не бачить особливих перешкод, які могли б зірвати переговори щодо участі енхаеловцев в Олімпіаді в Пекіні, хоча для цього ще потрібно домовитися з МОК про фінансові гарантії страховки гравців і інші деталі.

«Проблем багато, але я не думаю, що щось з цього зруйнує наші переговори. Для міжнародного хокею новина про те, що в НХЛ підпишуть новий колективний договір на таких умовах, дуже хороша », – сказав Фазель.

Примітно, що всі дані про зміст нового колективного договору поки носять суто інсайдерський характер, тому що офіційної інформації про те, що ж саме буде міститися в новій угоді, поки не було. Очевидно, що НХЛ вирішила все ж не упускати можливості продемонструвати майстерність кращих хокеїстів перед гігантським китайським ринком, куди давно прагнула. Навіть Олександр Овечкін їздив в Піднебесну в якості посла хокею, але після появи коронавируса ставлення до Китаю за океаном різко змінилося на вкрай негативне.

Як вмовити МОК?

При всьому позитиві, який викликає новина про дозвіл з НХЛ , говорити про те, що гравці з цієї ліги стовідсотково приїдуть до Пекіна-2022, поки не можна. Для того щоб повернутися, НХЛ потрібно вирішити вкрай болюче питання з медичним страхуванням для своїх хокеїстів, обговорити транспортні витрати і маркетингові права. Немає ніякої гарантії, що який-небудь з цих пунктів не стане каменем спотикання, оскільки в нинішніх умовах МОК і особливо ІІХФ, яка була змушена скасувати чемпіонат світу 2020 року в Швейцарії, будуть рахувати кожну копійку.

За неофіційними даними, транспортні витрати на Олімпіаді дворічної давності в Пхенчхан склали б $ 15 млн, які Міжнародний олімпійський комітет відмовився платити НХЛ. Крім цього, заокеанської хокейній лізі було відмовлено в праві контролю за використанням відеоматеріалів з турніру, що було сприйнято НХЛ дуже болісно. Гері Беттмен і компанія і раніше відкрито журилися про те, що МОК не дає їм права використовувати записи матчів і ролики, хоча олімпійський хокейний турнір – головне і саме зоряне подія зимової Олімпіади, що викликає величезний інтерес у всьому світі.

Крім цього, північноамериканці брали до уваги і 14-годинну різницю в часі з Кореєю, що сильно било по телевізійними рейтингами за океаном. Цей фактор збережеться і в Китаї, і буде вагомим в Італії через чотири роки.

«Ми не здалися після Пхенчхан. Ми зрозуміли ситуацію, якою вона має бути. Ніяких поганих почуттів у нас не залишилося. Ми сподіваємося, що все станеться так, як повинно, готові працювати і знаходити рішення », – сказав Фазель, який два місяці тому в своїх промовах дотримувався абсолютно іншій тональності.

«До початку кризи, викликаного пандемією коронавируса, ми налагодили дуже хороший діалог з НХЛ з приводу можливої участі НХЛ в Олімпійських іграх. Зараз ми не знаємо, яким буде наступний сезон в НХЛ , яким буде сезон в Європі. Світ зараз божеволіє. Зараз ніхто не знає, чи будуть гравці НХЛ представлені на Олімпіаді. НХЛ- потужна професійна ліга, подивимося, скільки грошей втратять вони, який ситуація буде в Китаї. Нинішня ситуація – можливість об’єднатися. Думаю, наступної весни ми дізнаємося, чи будуть хокеїсти з НХЛ брати участь в Олімпійських іграх », – говорив Фазель в інтерв’ю РІА« Новости »в квітні 2020 року.

Останні новини:

«Росія - головна програла від рішення НХЛ їхати на ОІ-2022»

Немає сумнівів, що швейцарському чиновнику просто пощастило, що НХЛ вирішила догравати сезон влітку і восени, а разом з цим за океаном змогли домовитися про нову колективну угоду, де був включений пункт про Олімпіадах. Без цього здатність Фазель вплинути на негативно налаштованих північноамериканських партнерів була близькою до нуля. Втім, сам Рене це визнавав, а його везучесть цілком гідна Залу слави тієї ж ІІХФ, оскільки саме при ньому відбувся і перший історичний прорив НХЛ на олімпійські турніри, і другий, після восьмирічної паузи.

«Здорово, що хокей, як вид спорту, отримає можливість продемонструвати своїх кращих гравців. Олімпіада сама по собі є унікальним змаганням. Але коли там є гравці НХЛ – це турнір кращих з кращих. Це особливе видовище », – сказав ветеран« Кароліни »Джастін Вільямс.

«Поки КХЛ буде впливати на збірну Росії, в команді будуть зайві гравці»

Ще не почалася догравання сезону в НХЛ, багато північноамериканські видання почали складати потенційні склади збірних на Олімпіаді, яка повинна початися вже через 20 місяців. Трохи по-іншому вирішив виступити авторитетний журнал The Hockey News, який опублікував власну версію тих, хто програв і хто виграв від участі НХЛ в Олімпійських іграх.

Отже, серед переможців оглядач Райан Кеннеді назвав збірні Канади, США та Німеччини.

«Канада збирається виступити на Олімпіаді-2022 з абсолютним талантом« вбивць », особливо це стосується нападників. Коннор Мак-Девід і Натан Маккіннон в одній команді, возз’єднання Кросбі , Бержерона і Маршана. Райан о’райллі і Мітч Марнер і занадто багато інших варіантів, щоб порахувати. Збірна США теж знаходиться на підйомі і може досягти свого піку в 2022 році. У них будуть Меттьюс , Джек Ейчел , а захисники, ймовірно, стануть кращими на турнірі – там будуть Веренскі , Макевой, Сет Джонс і Куїнн Хьюз. Що стосується Німеччини, то вона буде конкурентоспроможна, оскільки у них приїде Леон Драйзайль, буде хороший воротар Грубауер , потенційна зірка в обороні Моріц Зайдер, а також майбутній елітний «проспект» Тім Штюцле », – зазначає Кеннеді.

Серед тих, хто програв від рішення НХЛ брати участь в ОІ-2022 першої йде Росія. Крім наших від цього програють, як не дивно, Китай і збірна Словаччини.

«У Росії є золото ОІ-2018 і їм краще його берегти. Поки КХЛ буде політично впливати на збірну, там будуть кілька гравців, які не заслуговують бути в команді. Назвіть мене снобом, але Вадим Шипачов Вадим Олександрович – ідеальний приклад роз’єднаності: зірка в КХЛ, але абсолютний конфуз за океаном. Так, у Росії будуть чудові гравці, такі як Кузнєцов і Василевський , але суперзірки Малкін і Овечкін вже будуть на спаді, їх кар’єра буде рухатися до завершення. Росія – головна програла від рішення НХЛ », – пише Кеннеді.

Що стосується збірної Китаю, то вона, як і збірна Італії в 2026 році, обіцяє стати головним розчаруванням турніру, а у словаків зійдуть зі сцени все їх головні зірки, замінити яких буде просто ніким.

«Росія - головна програла від рішення НХЛ їхати на ОІ-2022»