Бонус 3000 ₴

Реєстрація

Що таке букмекерська контора?

Букмекерська контора – це, простими словами, “місце”, де можна зробити ставку на спорт (або іншу подію). І у разі проходу ставки здобути виграш. Це достатнє зрозуміле, але все ж таки не до кінця ємне визначення БК. А як же організовано роботу контори? На яких засадах вона функціонує? Як заробляє гроші? Про це та низку інших нюансів ми вирішили поговорити в даному матеріалі. Сідайте зручніше, ми починаємо.

Що таке букмекерська контора?

Історія БК

Зародження букмекерства почалося ще за давніх часів. Вже період Римської Імперії була маса розваг для місцевої публіки. До таких належали гладіаторські бої та гонки на колісницях. Вже тоді на такі видовища полягали парі. Тільки були вони в усній формі, та й як ставка були не гроші, а нерухомість, коштовності, раби, землі та інше. Для плебеїв основною розвагою та одним із способів заробітку стали півнячі бої. Принцип ставок тут був аналогічним.

Немає сумніву, що всю історію людства супроводжували суперечки. Тож у тому чи іншому вигляді ставки існували завжди.

Родоначальником букмекерства у звичному нам вигляді стала Англія. Так, у 18-му столітті в країні почали з’являтися повноцінні професійні організації, а сам вид діяльності був узаконений Людовіком XVI. Спочатку парі приймалися на кінські перегони та називалися тоталізаторами. Однак з’являлися нові види спорту і, як наслідок, люди хотіли укладати парі на них. Внаслідок чого вже в 1934-му році в тій же Великій Британії відкрилася перша повноцінна БК William Hill, яка відома навіть невибагливим капперам по всьому світу.

Офіс БК “William Hill” в Англії

Глобальну популярність БК набули з появою інтернету. Саме в 90-х роках XX століття розпочався розвиток онлайн-ставок. Це дозволило кожному беттору в будь-якій точці земної кулі укладати парі на цікаві для нього спортивні події. Зазначимо, що перша онлайн-ставка була здійснена у 1994-му році .

Що таке БК та як вона працює?

Букмекерська контора – це юридична організація, що організовує прийом ставок певні події (найчастіше спортивні), і навіть займається виплатою виграшів своїм клієнтам.

Відразу відзначимо важливу особливість роботи БК. Вважають, що ставка робиться проти контори. Насправді букмекер лише організує прийом ставок. Він не ставить проти вас, а організовує заклад. Це означає, що ви ставите не проти БК, а проти інших гравців – граєте проти мас. Щоб отримувати виграш, потрібно аналізувати краще за більшість і вибирати валуйні ставки.

Принцип роботи БК

У найпопулярніших конторах доступно 30 і більше видів спорту для ставок. Вибір ліг, турнірів, змагань – величезний. Часто для гравців доступно понад 3000 подій для ставок одночасно.

На кожен результат у лінії/розписі пропонується коефіцієнт. Це еквівалент ймовірності. Він визначає потенційну суму виплат гравця. Перед матчем та під час зустрічі коефіцієнт може змінюватись під вантажем різних факторів.

Формула перекладу коефіцієнта (десяткового у ймовірність):

1/К, де Ккоефіцієнт

Тобто коефіцієнт 2,0 – це еквівалент ймовірності 50%.

Саме котирування визначають як дохід беттора, а й дохід букмекерської компанії . У коефіцієнт будь-якої події закладено маржу, яка дає прибуток БК на дистанції.

Маржа букмекерської контори

Простим мовою маржа – це операційна комісія букмекера . У різних компаніях вона може коливатися від 2-х до 10-ти відсотків. Хоча буває і нульова (майже) маржа.

Що таке маржа? Пояснимо на прикладі.

У зайшли в лінію БК і знайшли у футбольному матчі ринок «Хто розведе першим із центру поля» . Результат визначається підкиданням монети. Тобто шанси кожен із команд – 50% на 50%. Адже математично доведено, що шанс випадання будь-якої сторони монети – 50%.

Тобто, БК має виставити кеф 2,0 на обидва результати. Але замість цього ви бачите поєднання 1,96-1,96 . Ця різниця в 0,04 є маржа в 2%. Тобто. Практично БК закладає на будь-який кеф математичну перевагу.

Розпис на матч “Шахтар” – “Динамо Київ”

Тепер повернемося до нашого прикладу. Припустимо, половина гравців поставила на решку сумарно 100 000 грн, інша на орел ті ж 100 000 грн. Виплатити компанії доведеться 100 000*1,96 = 196 000 грн. Отримано у своїй 100 000 + 100 000 = 200 000 грн, прибуток БК відповідно – 40 000 грн.

Ви також можете самостійно розрахувати маржу букмекера. Вона визначається за такою формулою:

М = (1 – 1/(1/K1+1/K2 + …+ 1/Kn) * 100, де

М – маржа

К1 – кф на 1-й результат

К2 – кф на 2-й результат

Kn – кф на n-й результат

Розглянемо приклад матчу “Шахтар” – “Динамо Київ”, де на П1 дають коефіцієнт 1,44; Х – 4,2; на П2 8,1.

Маржа = 6%

Це означає, що математична перевага БК тут становить 6%. Теоретично, контора має забрати тут близько 6% усієї суми ставок. Насправді це трапляється який завжди. На окремих ринках букмекер може відігравати мінус. Але на дистанції БК завжди буде у плюсі за рахунок математичної переваги.

Підсумкове завдання БК – балансувати ставки на протилежні те щоб гарантувати собі прибуток незалежно від результата.

Вдається це (прибуток) за рахунок маржі. У БК бувають збиткові ринки, оскільки завжди вдається «врівноважити» плечі (зобов’язання з виплат). З іншого боку, на окремих ринках букмекери заробляють навіть більше за значення маржі.

Робота в букмекерській конторі

І все ж таки маржа – це кінцева точка. Але, щоб усе це працювало, потрібен цілий штат співробітників.

Офіс однієї з БК у 2000-х роках

Основні співробітники БК:

 • Маркетологи , які створюють унікальні пропозиції для гравців та залучають нових клієнтів за допомогою реклами та інших інструментів.
 • Аналітики, лайнмейкери , які якраз відстежують рух лінії та змінюють коефіцієнти. Так, зараз є софт і фіди, але модератор-аналітик все одно потрібен для коригування. А деякі БК мають лайнмейкери, які запускають лінію відкриття. Як у тому ж Pinnacle.
 • Розробники та програмісти . Саме ці люди пишуть софт, що дозволяє робити ставки на спорт онлайн;
 • Юристи, співробітники служби безпеки, дизайнери та інший персонал. Різні професії, але всі мають свою роль. Без красивого дизайну та зручного інтерфейсу клієнта компанії можна швидко втратити, без чітких правил БК гра перетворюється на наперстки, без служби підтримки беттор не зможе отримати консультацію чи вирішити у найкоротші терміни важливе питання для себе тощо;
 • Керівники . Вони визначають стратегію, займають розвитком бренду, укладають найважливіші угоди.

Види букмекерських контор

У принципі роботи БК ми розібралися. Тепер пропонуємо вам пізнати класифікацію контор.

Оффлайн та онлайн-БК

Офлайн-букмекер – контора, що має наземні ППЗ. Гравці особисто приходять на цятки і там ставлять. І те, зараз у ППС ставки називаються офлайн лише умовно. Усі точки обладнані ставкоматами та комп’ютерами. Тож за фактом ви ставите онлайн. Загалом офлайн напрямок потихеньку вмирає. Хоча є новий тренд – фірмові клуби з пивом, великими екранами, коментаторами та інтерактивом. Онлайн-букмекер – компанія, яка працює у мережі. Понад 90% бетторів укладають заклади саме так. Переваги – швидкість, універсальність, зручність, мобільність. Немає прив’язки до місця та часу. Достатньо завести ігровий рахунок, внести кошти та грати.

Докладніше про плюси та мінуси таких ставок читайте у нашому матеріалі «Відмінність ставок на спорт онлайн та офлайн».

Легальні та офшорні

Тут усе просто. Кожна країна має певне законодавство, яке регулює правила азартних ігор. І воно скрізь різне. Тому в наш час з’явився поділ на легальні (законно діючі на території тієї країни, де ви живете) та офшорні (іншими словами, нелегальні або зарубіжні). Головною відмінністю цих контор є те, що за ставок у легальних БК ваші права захищені, а у випадку з нелегальним букмекером ви робите ставки на свій страх і ризик.

Для гри в заблокованих БК вам знадобляться дзеркала букмекерських контор або скористатися Vpn.

Рекреаційні та професійні

Зауважимо, що подібний поділ частково умовний, але він все ж таки є. До рекреаційних БК відносяться контори, що орієнтуються на любителів, та гравців, які ставлять для азарту (від англ. Recreation – відпочинок, розвага), а не для отримання прибутку. У таких БК можна побачити яскраву рекламу та широку лінію (зокрема величезна кількість смолмаркетів). Такі БК не дуже люблять плюсових бетторів та ненавидять вилочників.

До професійних БК відносяться компанії, орієнтовані на профі. Риси: не така велика лінія/розпис, дуже точні кефи, великі ліміти. Такі контори не різатимуть вам рахунок, якщо ви граєте в плюс. І нормально ставляться до вилочників. Приклади подібних БК: Pinnacle, Sbobet.

Високомаржинальні та низькомаржинальні

Подібний поділ дуже переплітається з рекреаційними та професійними видами букмекерів:

 • Високомаржинальні. Зазвичай це рекреаційні БК, які дають собі зазор на помилку як збільшеної маржі.
 • Низькомаржинальні. Тримають низьку маржу, але при цьому дуже точно виставляють кефи і пильно стежать за лінією.

Робота букмекером/аналітиком

Отже, аналітик – це людина, яка відповідає за побудову букмекерської лінії та стежить її рухом . Причому цей фахівець повинен не лише видати коректну лінію за тією чи іншою подією, але ще й зробити її привабливішою, ніж у конкурентів.

Аналітик однієї з БК за своєю роботою

Аналітик повинен мати цілу низку навичок. Насамперед, він повинен добре розумітися на математиці, теорії ймовірностей і розуміти спорт. Операційні навички та завдання:

 • формування та ведення лінії;
 • прогноз ймовірності результату спортивного матчу;
 • аналіз новин, форми команд, травм гравців та інших факторів, які можуть вплинути на перебіг зустрічі;
 • моніторинг ставок (провантажень) та лінії конкурентів;
 • знання основних стратегій у беттінгу;
 • розрахунок та коригування коефіцієнтів.

Це лише частина “завдань”. Варто зазначити, що зараз більшість БК працює з фідами коефіцієнтів та лінії. Це автоматизовані «потоки», які можуть використовуватись у десятках і сотнях конторах одночасно. Це ефективніше та дешевше. Тому маленькі БК змушені купувати вже готову лінію у великих компаній чи сторонніх розробників.

Висновок

Букмекерська контора – це місце, де вам надається спеціальний сервіс. А саме – можливість укладати парі. Контора зацікавлена у вас не менше ніж ви в ній. Адже чим більше у БК клієнтів, тим вищий оборот і тим вищий заробіток. Пам’ятайте, що на дистанції букмекер завжди у плюсі за рахунок. Але це не означає, що у ставках не можна вигравати. Потрібно розуміти принцип роботи БК, грамотно ставити та підібрати відповідну БК для ставок.

Часто задавані питання

❓ Як працює букмекерська контора та на чому заробляє?

Букмекерська контора – офіційна юридична особа, яка приймає ставки на певні події (найчастіше спортивні), а також сплачує гравцям виграші. Тобто. БК пропонує своїм клієнтам лінію, де відображені всі події, на які можна укласти парі та повний розпис на них з певним коефіцієнтом. У котируваннях контор вже закладено маржу, завдяки якій букмекерська компанія отримує дохід.

❓ Які види букмекерських контор?

Букмекерські контори можна розділити на онлайн та офлайн-букмекерів; легальні та офшорні; професійні та рекреаційні; високомаржинальні та низькомаржинальні.

❓ У яких конторах краще грати?

Кожен вибирає сам собі, який букмекер йому більше подобається. Тому перед реєстрацією в будь-якій БК потрібно детально вивчити всі нюанси (розпис, способи поповнення/зняття тощо). І все ж таки ми радили б ставити у легальних букмекерів. Тоді ваші права як гравця будуть офіційно захищені.

❓ Як вирішувати конфлікти із букмекером?

Якщо конфліктна ситуація у вас виникла із легальним букмекером:
-спочатку зверніться до служби підтримки;
-якщо це не допомогло зверніться до представника ЦУПІВ;
-також ви можете написати в асоціацію букмекерських контор.
У разі виникнення спірної ситуації з нелегальним букмекером зв’яжіться зі службою підтримки. Якщо це не допомогло, ви можете написати письмову заяву керівництву компанії (всі контакти є на сайті БК). Якщо це не допомогло зверніться до органу типу IBAS або EGBA, або напишіть регулятору.

❓ Які є бонуси букмекерських контор?

Це може бути: бонус за депозит; фрібет, вітальний бонус, кешбек; тимчасові акції та інші бонуси. Всі вони відрізняються за умовами отримання (за депозит, за ставку тощо), а також за умовами відіграшу. Звичайно, для будь-якого беттора бонус у БК є приємним та важливим доповненням до ставки. Проте перед отриманням бонусу радимо уважно ознайомитись з умовами акцій. Це також може допомогти при виборі БК .

Прогнози і ставки :

Що таке букмекерська контора?
Догори