НХЛ досі не дала відповідей на головні питання, хоча сезон повинен скоро розпочатися

Ставки і прогнози на НХЛ 20/21

Від керівництва ліги немає ніякої конкретики.

Новий сезон НХЛ планують почати в січні, але ось точна ця дата, з урахуванням другої хвилі пандемії в світі – питання. Ліга не хоче нести серйозні збитки, а варіант з “бульбашкою” ідеальний тільки на етапі плей-офф. Так що керівництво головної хокейної ліги світу продовжує розглядати всі варіанти.

НХЛ зараз чекає нового телеконтракта, тому проведення якісного сезону – важливий фактор. Багато власників сподівалися, що завдяки новій сумі з телебачення, вдасться підвищити доходи і престиж хокейної ліги номер один навіть за версією boardhockey.kiev.ua.

Половина власників клубів НХЛ проти старту сезону з матчами без глядачів

На відміну від КХЛ, де командам приносять прибуток спонсори (великі приватні підприємства і державні утворення), в НХЛ найбільшу фінансову вигоду приносять глядачі. Якщо їх не буде на матчах, то багато клубів підуть в збиток. Ніхто не хоче втрачати кошти.

В НХЛ є клуби з потужними спонсорськими активами, які вливаються в рекламу. А є команди, які до сих пір не окупаються. Власники друге якраз і проти того, щоб Ліга грала без глядачів.

Навіть якщо НХЛ почне сезон з глядачами, то немає ніяких гарантій, що чемпіонат не доведеться ставити на паузу на початку весни. Кожна команда горить бажанням провести якомога більше домашніх матчів, навіть, якщо можна буде заповнювати тільки 20% від максимального числа місткості арени. Ходили чутки, що кілька власників просило скасувати сезон – 2020/2021, але Гері Беттмен був проти. І це теж зрозуміло, так як спонсорські угоди вже закладені. І переглядати їх, а вже тим більше платити неустойку, не хочеться.

НХЛ вдалося домовитися з профспілкою: зафіксувати стелю зарплат на рівні в 81,5 мільйонів доларів в найближчі два сезони, а також вирішити питання з ескроу, який буде дорівнювати 20% і ще 10% Ліга може також затримати, але останні відсотки будуть повернуті рівними частинами в останні три сезони контракту хокеїста.

НХЛ досі не дала відповідей на головні питання, хоча сезон повинен скоро розпочатися

НХЛ хоче створити канадський дивізіон


В силу пандемії і територіального розташування команд, НХЛ також переглядає склад дивізіонів. Варто відзначити, що в цьому сезоні ліга планує провести мінімум 48 ігор регулярного чемпіонату. Так було і в локаутний сезон – 2012/2013. А це означає, що дістатися до Гретцкі Олександру Овечкіну стає складніше.

Одним з варіантів НХЛ розглядає створення канадського дивізіону, де клуби гратимуть виключно між собою без виїзду в США. На цю тему вже висловився власник “Оттави”, який сказав, що клуби з цієї країни стали ще краще. Отже, його наміри пошуміти в цьому сезоні зсуваються як мінімум на сезон, так як “Ванкувер”, “Торонто”, “Едмонтон”, “Калгарі”, “Вінніпег” і “Монреаль” виглядають в рази сильніше “Сенаторів”.

З-за зачинених канадського кордону зросте число інших дивізіонів. Планується, що в Тихоокеанський дивізіон переїдуть “Даллас”, “Колорадо” і “Міннесота”. У центральному виступатимуть “Детройт”, “Кароліна”, “Коламбус”, “Тампа-Бей”, “Флорида” і “Чикаго”. А в столичні прийдуть “Баффало” і “Бостон”.

Як Ліга буде вирішувати питання з набраними очками, поки що не говориться. Також є претензії і до спортивної складової. Клуби з Канади точно не зможуть зіграти в США. Отже, дивізіони стануть закритими.

Від планування сезону буде залежати багато чого – спонсорські угоди і новий ТВ-контракт, а також врегулювання виплат гравцям. Але керівництво ліги поки що мовчить і не дає ніякої конкретики.

Останні новини: