НХЛ досі не дала відповідей на головні питання, хоча сезон повинен скоро розпочатися

НХЛ досі не дала відповідей на головні питання, хоча сезон повинен скоро розпочатися

Від керівництва ліги немає ніякої конкретики.

Новий сезон НХЛ планують почати в січні, але ось точна ця дата, з урахуванням другої хвилі пандемії в світі – питання. Ліга не хоче нести серйозні збитки, а варіант з “бульбашкою” ідеальний тільки на етапі плей-офф. Так що керівництво головної хокейної ліги світу продовжує розглядати всі варіанти.

НХЛ зараз чекає нового телеконтракта, тому проведення якісного сезону – важливий фактор. Багато власників сподівалися, що завдяки новій сумі з телебачення, вдасться підвищити доходи і престиж хокейної ліги номер один навіть за версією boardhockey.kiev.ua.

Половина власників клубів НХЛ проти старту сезону з матчами без глядачів

На відміну від КХЛ, де командам приносять прибуток спонсори (великі приватні підприємства і державні утворення), в НХЛ найбільшу фінансову вигоду приносять глядачі. Якщо їх не буде на матчах, то багато клубів підуть в збиток. Ніхто не хоче втрачати кошти.

В НХЛ є клуби з потужними спонсорськими активами, які вливаються в рекламу. А є команди, які до сих пір не окупаються. Власники друге якраз і проти того, щоб Ліга грала без глядачів.

Навіть якщо НХЛ почне сезон з глядачами, то немає ніяких гарантій, що чемпіонат не доведеться ставити на паузу на початку весни. Кожна команда горить бажанням провести якомога більше домашніх матчів, навіть, якщо можна буде заповнювати тільки 20% від максимального числа місткості арени. Ходили чутки, що кілька власників просило скасувати сезон – 2020/2021, але Гері Беттмен був проти. І це теж зрозуміло, так як спонсорські угоди вже закладені. І переглядати їх, а вже тим більше платити неустойку, не хочеться.

НХЛ вдалося домовитися з профспілкою: зафіксувати стелю зарплат на рівні в 81,5 мільйонів доларів в найближчі два сезони, а також вирішити питання з ескроу, який буде дорівнювати 20% і ще 10% Ліга може також затримати, але останні відсотки будуть повернуті рівними частинами в останні три сезони контракту хокеїста.

НХЛ досі не дала відповідей на головні питання, хоча сезон повинен скоро розпочатися

НХЛ хоче створити канадський дивізіон


В силу пандемії і територіального розташування команд, НХЛ також переглядає склад дивізіонів. Варто відзначити, що в цьому сезоні ліга планує провести мінімум 48 ігор регулярного чемпіонату. Так було і в локаутний сезон – 2012/2013. А це означає, що дістатися до Гретцкі Олександру Овечкіну стає складніше.

Одним з варіантів НХЛ розглядає створення канадського дивізіону, де клуби гратимуть виключно між собою без виїзду в США. На цю тему вже висловився власник “Оттави”, який сказав, що клуби з цієї країни стали ще краще. Отже, його наміри пошуміти в цьому сезоні зсуваються як мінімум на сезон, так як “Ванкувер”, “Торонто”, “Едмонтон”, “Калгарі”, “Вінніпег” і “Монреаль” виглядають в рази сильніше “Сенаторів”.

З-за зачинених канадського кордону зросте число інших дивізіонів. Планується, що в Тихоокеанський дивізіон переїдуть “Даллас”, “Колорадо” і “Міннесота”. У центральному виступатимуть “Детройт”, “Кароліна”, “Коламбус”, “Тампа-Бей”, “Флорида” і “Чикаго”. А в столичні прийдуть “Баффало” і “Бостон”.

Як Ліга буде вирішувати питання з набраними очками, поки що не говориться. Також є претензії і до спортивної складової. Клуби з Канади точно не зможуть зіграти в США. Отже, дивізіони стануть закритими.

Від планування сезону буде залежати багато чого – спонсорські угоди і новий ТВ-контракт, а також врегулювання виплат гравцям. Але керівництво ліги поки що мовчить і не дає ніякої конкретики.

Останні новини: