Хокей чемпіонат України турнірна таблиця

ua hockey

Українська хокейна ліга почала проводити чемпіонати України з 2016-го року. Основні цілі, які реалізовує Українська хокейна ліга – це організація та проведення чемпіонатів України з хокею, популяризація цього виду спорту, просування команд-учасників ліги у медійному плані, а також всебічний розвиток рівня гри хокейних клубів.

Щорічно українська хокейна ліга проводить чемпіонат України з хокею. В цьому матеріалі ми розглянемо клуби, завдяки яким зберігається професіональний хокей України, турнірна таблиця чемпіонату, а також детально розглянемо правила та регламент турніру.

favbet

Дивитися Огляд букмекерської контори Фавбет

Правила та регламент хокейної ліги України, за якими формується турнірна таблиця

Правилами чемпіонату передбачено два етапи проведення чемпіонату: регулярний, та плей-офф.

Під час регулярного етапу змагань, команди проводять турнір у 6 кіл, за принципом «кожний з кожним», зіграв три матчі з кожною командою вдома, та три на виїзді. В сумі, в регулярній частині змагань, команди проводять по 42 матчі кожна.

Команди, які змогли подолати свого суперника в основному періоді, отримують 2 очки. Якщо після основного часу, на табло арени нічийний рахунок, призначається овертайм, тривалістю п’ять хвилин. У разі, якщо під час додаткового періоду переможець не був визначений, призначається серія «буллітів» – кидків з встановленої точки. За перемогу в додатковому періоду, чи в серії буллітів, команда, яка здобула перемогу отримає два очки, а програвши – одне.

Після групового етапу змагань, команди виходять до плей-оффу в наступному порядку:

 • Команда, яка зайняла перше місце турнірної таблиці у груповому етапі, починає свою гру в плей-оффі одразу з півфіналу.
 • Плей-офф для команд, які зайняли місця з другого по сьоме, почнеться з чвертьфіналу.
 • Команда, яка посяде останнє – восьме місце турнірної таблиці, позбавляється можливості виходу в наступний етап змагань.

Які команди хокею чемпіонату України відповідно до турнірної таблиці вийдуть до стадії плей-офф?

Відігравши груповий етап змагань в хокей чемпіонат України, турнірна таблиця визначає команди, які будуть грати в стадії плей-офф.

Переможці чвертьфіналу визначаються за підсумками двох перемог команд. Перший та третій матч, проходить на площадці з вищим номером жеребу.

В півфіналі зустрічаються хокейні клуби, які подолали своїх опонентів у чвертьфіналі, з командами, що посіли перше та друге місце за результатами першого етапу. Щоб вийти переможцем с півфінального протистояння, необхідно виграти чотири матчі у свого суперника, тож максимальна кількість матчів між командами може сягати семи. Переможцем визнається команда, яка одержала перемогу у чотирьох протистояннях серії.

Фінал чемпіонату очолюють тріумфатори півфіналу. Щоб здобути перемогу у фіналі, команда повинна здобути чотири перемоги, тобто є вірогідність, що клуби можуть провести максимум сім матчів між собою.

Яка команда отримує перевагу, якщо в хокейній лізі України в турнірній таблиці команди здобули однакову кількість очок?

Доволі часто трапляється, що дві, або декілька команд в хокей України таблиця набирають однакову кількість очок. Регламентом Української хокейної ліги передбачений такий розвиток подій, та визначені критерії, завдяки яким визначається сильніша команда. Тож перевагу отримає команда, яка має:

 • Кращі показники очок, закинутих та пропущених шайб в протистояннях між собою
 • Найбільше перемог у протистояннях регулярної серії
 • Кращі показники перемог, здобутих в додатковому часі, а також у серіях кидків
 • Кращу різницю між закинутими та пропущеними шайбами у всіх матчах першого етапу в цілому
 • Сумарний результат забитих шайб в матчах першого кола змагань.

Всі ці показники перелічені в порядку спадання. Тобто перший з перелічених показників, який буде на користь одної з команд, вирішить лідерство між ними.

Якщо ж і ці показники будуть рівними (що мало вірогідно), місця конкуруючих команд будуть визначені за допомогою додаткового жеребу.

Хто став переможцем хокейного чемпіонату України та лідером турнірної таблиці 2021?

Першочерговий фаворит змагань Донецький «Донбас» виправдати очікування своїх вболівальників, зайняти лідируючі позиції турнірної таблиці, та перемогти в чемпіонаті України.

У фіналі «Донбас» зустрівся з Київським «Соколом», та провів чотири матчі, перемігши в домінуючій манері, повернувши собі звання чемпіону.

Останній матч фіналу виявився найбільш інтригуючим. Це протистояння пройшло 23 квітня на льодовій арені у місті Києві. «Донбас» у овертаймі зміг переграти «Сокола» з кінцевим рахунком 4-3. Протягом третього періоду, Сокіл вів у рахунку, але Донбас зміг відігратися в основний час. Команді Павла Микульчика допомогла реалізація більшості. Гравець Шишляников, зрівняв рахунок, а в овертаймі, Микола Казаковцев закинув переможну шайбу.

З якого місця хокейний клуб «Донбас» вийшов в плей-офф чемпіонату України відповідно до турнірної таблиці?

Регулярний етап хокей чемпіонат України турнірна таблиця зафіксувала 76 очок, які «Донбас» здобув в 42-х іграх. Наступна стадія плей-оффу для Донбасу почалася з півфіналу, в якому вони зустрілися з «Дніпром», та обіграли їх з рахунком 4-1.

Як по закінченню хокейного чемпіонату України виглядає турнірна таблиця?

Як зазначалося вище, чемпіонат поділяється на два етапи: регулярний, та плей-офф. Хокей України турнірна таблиця по закінченню регулярного чемпіонату виглядала наступним чином:

 • Донецький Донбас вийшов в плей-офф з першого місця, та зайняв 76 очок
 • Полтавский Кременчук набрав 66 очок
 • Столичний Сокіл здобув 62 очки
 • Краматорськ – 53 очки
 • Дніпро здобуло 41 очко
 • Маріуполь – 28 очок
 • Білий Барс – 24 очки

Крижані Вовки замкнули регулярний етап хокей чемпіонат України таблиця, набравши 21 очко. Це єдина команда, яка не вийшла до стадії плей-офф.

Результати хокейного чемпіонату України, таблиця стадії плей-офф

В чвертьфіналі за вихід до півфіналу змагалося 6 команд, так як «Донбас» з першого місця регулярного чемпіонату вийшов відразу до півфіналу. Хокей чемпіонат України таблиця чвертьфіналу склалася наступним чином:

 • Кременчук здобув дві перемоги над Білим Барсом
 • Сокіл у трьох матчах виборов двічі обіграв Маріуполь
 • Дніпро виграло Краматорськ з рахунком 2-1

В півфіналі:

 • Сокіл «переїхав» Кременчук, здобувши чотири перемоги поспіль
 • Донбас у п’яти матчах здобув перемогу над Дніпром чотири рази

Тріумфатором плей-оффу, як зазначалося раніше, став Донбас, здобувши чотири перемоги поспіль над столичною командою Сокіл.

Дивитись повний огляд букмекерські контори України і їх бонуси, ви можете у нас на сайті.